Aion (cz)

Vydejte se do Aionu, fantasy světa mezi dvě znepřátelené rasy Elyos a Asmodian a bojujte za jednu z nich v okolo 4 tisícovek questů a braňte svou říši před invazí dračí rasy Balaur.

Aion cz - screen

Ohodnoťte hru: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (8 hlasů)
Loading...
Zahrajte si zdarma hru Aion
Registrace i download hry je zcela zdarma.
Dobrá pařba? Sdílej se svými přáteli...
Share on Facebook0Share on Google+0

Online hra Aion cz

Hra Aion (pro češkou komunitu také Aion cz), je velmi kvalitní free to play, fantasy MMORPG od vývojářů her jako Guild Wars nebo Lineage. Jedná se o korejské herní studio Ncsoft, jehož jméno je předzvěstí dobré hry. Hra stojí na modifikaci Crytek enginu, takže graficky je na velmi dobré úrovni a obstojí i přes to, že je již 7 let stará a jedná se o free to play titul. Ale pozor! Stále se vyvíjí, takže každý rok přibývají nové a nové patche.


Hratelnost hry Aion CZ

Ve hře máte na výběr dvě rasy, 8 povolání a velmi rozmanitou kostumizaci postavy. Z povolání bych zmínil především ty klasické, jako je například Sorcerer (mág), Assasin (melee), nebo Cleric (healer). Když si konečně vyberete, za co přesně chcete hrát a jak to má vlastně vypadat, otevře se vám obrovský a detailně zpracovaný svět Aionu.

aion

V tomto světě najdete přes 30 dungů a pevnosti, ve kterých se odehrávají PVP souboje. Můžete také craftit různé itemy z nasbíraných surovin, a nebo se jen tak proletět po světě. No nezní to lákavě? Bohužel se občas dostaví stereotyp, který je téměř u každé MMO-RPG hry běžný. Stereotyp a to především při expení, kdy se questy často opakují a většina z nich je na jedno brdo. Ovšem pokud jste již nějaké to MMO-RPG hráli, Aion vás žádným extra novým prvkem v hratelnosti zatěžovat nebude a to hodnotím jako plus.


Registrace a download hry Aion je zdarma

Hru Aion cz máte možnost stáhnout a hrát na třech místech. Gameforge web pro EU verzi, Innova pro RU verzi a také přímo od vývojářů Aionu z Ncsoftu. Můj názor je, že hra není nijak extra náročná, i když by mohla být o něco přístupnější uživatelům s Low-end počítači. Download hry můžete provést na oficiálních stránkách po registraci.

Registrace je naprosto jednoduchá, pouze zadáte email, nickname a heslo. Dále stáhnete hru, necháte ji opatchovat, což může trvat různě dlouho, podle rychlosti vašeho internetového připojení, nakonec se už jen přihlásíte, zvolíte si server (nutno dodat, že jsou i české privátní servery) a můžete hrát.

Určitě spoustu z vás bude zajímat, jaké má tato starší hra HW nároky. Pokud se třesete nedočkavostí, ale nejste si jistí, jestli tuto hru vaše starší herní mašinka utáhne, pak bych vám řekl jen jediné. Promažte si Harddisk. Aion má totiž v celkovém stádiu (se všemi patchi) více než 30GB. Ale pojďme se podívat na zbytek požadavků. Shrnu vám je tedy do tabulky.

Minimální:
CPU: Intel Pentium4 2.8Ghz / AMD Sempron 2800
RAM: Minimum 1 GB
Grafická karta: NVIDIA Geforce 6600 / AMD Radeon X1550
Hard disk: 30GB
Operační systém: Windows XP (Service Pack 2), Vista, Windows 7
DirectX: 9.0c (2008.6)
Doporučené:
CPU: Intel Pentium Dual-Core / AMD Athlon64 X2
RAM: Minimum 4 GB
Grafická karta: NVIDA Geforce 7600 / AMD Radeon X2600
Hard disk: 30GB
Operační systém: Windows XP (Service Pack 2), Vista, Windows 7
DirectX: 11

Výhody

  • Hratelnost
  • Kostumizace
  • Free to play režim
  • Grafika
  • Česká komunita

Nevýhody

  • Vyšší HW nároky
  • Stereotypní questy
  • Slabší příběhová zápletka

Co na hru říkají hráči?

Hratelnostně je hra Aion cz sice trochu stereotypní, ovšem při pohledu na nádhernou krajinu a rozmanitý svět, to s trochou štěstí ani nepostřehnete. Hru vám vřele doporučuji.
Aion mě utvrdil, že asijské hry nejsou nic pro mě. Navíc na mě působil dojmem, že vývojáři snad ani žádnou „evropskou/americkou“ mmo nikdy neviděli. Spousta věcí, co by šlo udělat líp, co není implementováno, nebo se po roce hraní v asii teď slavnostně ohlašuje jako super vychytávka v novém patchi.
Je to pekna hra, grafika fajn, ale pride my to, ze je vsechno az moc podobny hre Silkroad.

Hodnocení hry (XX/100)

Hratelnost
72
Grafika
90
Zvuky
85
Celkem
80

Aion (cz) videa / trailery / GameplayRegistrovat zdarma a začít hrát      ►