Black Gold Online

Vývojářsky neustále vylepšovaná online MMORPG hra plná ve viktoriánském stylu v kombinaci magie a kouzel. Nechte se unést mýtickým černým zlatem.

black-gold-online

Ohodnoťte hru: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 hlasů)
Loading...
Zahrajte si zdarma hru BLACK GOLD ONLINE
Registrace i download hry je zcela zdarma.
Dobrá pařba? Sdílej se svými přáteli...
Share on Facebook0Share on Google+0

Černé zlato online – victoriánské období a mocná magie

black-gold-online-screen

Nejnovějším počinem vývojářského a vydavatelského studia Snail Games je po relativně úspěšném Age of Wushu další MMORPG nazvané Black Gold Online. Vývoj a koncept byl zveřejněn na loňském E3 a od té doby přitáhl pozornost mnoha zájemců o tento žánr. Před třemi měsíci se hra přehoupla do stádia bety a k dnešnímu dni vývoj víceméně finišuje k brzkému oficiálnímu vydání, které zatím není upřesněno, ale Snail Games trvají na tom, že do konce roku bude vše připraveno a dokončeno.

V Black Gold Online se setkáváme s mixem prvků převzatých z ostatních her ve snaze je zdokonalit a začlenit do velmi komplexního celku. Zkušený MMOčkař tak na první pohled uvidí, že grafický koncept odpovídá kombinaci Everquestu a Guild Wars, interface si vzal to nejlepší z Neverwinteru a akční soubojový systém v jednom ze svých tří módů připomíná to nejlepší z Wildstaru.

Na hře se však musí ocenit perfektní přehlednost, a ač každý z mnoha principů (crafting, achievment systém, PvP postup a další) jsou neobvykle komplexní, vše je vysvětleno do nejmenších detailů v úvodu do příběhu každé postavy. Obecně se jedná o jedno z nejočekávanějších free-to-play MMORPG letošního roku a dle našeho názoru po právu.


Princip a hratelnost hry Black Gold Online

Budou Vám představeny dvě hlavní frakce, kolem kterých se celá problematika točí. Na straně jedné budete mít takřka dystopická steampunková společnost neo-viktoriánských lidí a trpaslíků (bude doplněno ještě o rasu upírů) obývající západní část světa stojící proti utopickým až skoro fantasy lidem zabývajícím se kulturními slastmi života a soužitím s přírodou, též nemohou chybět zvláštní bytosti připomínající Navi z Avatara (a třetí volbou bude v budoucnu rasa bojovných nomádů).

Každá frakce a rasa má na výběr z mnoha tříd určujících způsob boje, dohromady jich je 14. Většina je inspirována tradičními povoláními z jiných her, ale vždy je ještě nějakým způsobem okořeněna pro zachování unikátnosti a zábavnosti. Takže i jako blademaster s obrovským obouručním mečem si budete v boji vypomáhat tu a tam značnou dávkou magie, vedle toho tradiční pyromancer je též schopen se vypořádat s nepřáteli i v boji na blízko a v některých hrách by byl nazýván spíše battle-magem.

Samotnou postavu si můžete upravit velkým množstvím předvoleb a posuvníků k obrazu svému do nejmenších detailů, takže pokud budete chtít projevit svou originalitu, může se vám povést, že nikdy v celém světě Black Gold nepotkáte někoho, kdo by vypadal právě jako vy.

Hned od prvního momentu budete vtaženi do děje, a za předpokladu, že budete následovat hlavní příběhovou kampaň, ucítíte neustálý progress. Na ten je zde kladen enormní důraz, takže se sice setkáte s tradičními úkoly, dojdi tam, zabij tenhle druh nepřátel a vrať se, ale počty na zabití jsou udržovány na rozumné úrovni, takže ani takovýto úkol nebude za žádných okolností stereotypní.

Příběh je dělen na akty, a pokud neodklikáváte questy jako na běžícím pásu bez čtení či patříte mezi RP fandy, přijdete si na své, neboť příběh je svižný, zápletka slušná a překvapivě zábavně podaná.

Již po zakončení úvodního děje (tutorialová oblast zhruba do 14. Úrovně) bude na hráče vržen důraz na frakční konflikt, který se točí kolem zisku vzácné suroviny Black Gold (černé zlato), která by pro obě strany představovala zisk energie pro další pokrok. V battlegroundech se bojuje z velké části ve vozidlech (na zvířatech) od tanků až po vznášedla a celý souboj díky tomu dostává skvělou dynamiku a vyrovnanost i pro nižší úrovně charakterů. Po celém světě jsou rozesety spousty dungeonů, v kterých na hráče čekají střežené truhly plné kořisti k sebrání.

Závěrem je nutné zmínit, že ač je Black Gold free-to-play hrou, příjemně nás překvapila absence vnucujících se tlačítek na zakoupení nějakých vylepšení a výhod. Sice se vyskytují, ale jsou jen okrajově a na rozdíl od ostatních her tohoto typu decentně umístěny. Doufejme, že se tato situace nezmění ani po skončení bety.


Registrace a požadavky hry Black Gold Online

Po velice snadné registraci trvající necelou minutu (lze využít i google a facebook účtů) se dostanete na download samotného klienta. Oceňujeme, že ač datové servery jsou umístěny v Americe, i ve špičce se podařilo herního klienta stáhnout plnou rychlost během chvilky. Během tohoto čekání si můžete projít velice pěkně zpracovaný web a případně wikipedii Black Gold univerza.

Registrace do hry Black Gold Online je zcela zdarma a najdete ji na oficiálních stránkách hry.

Výhody

  • hraní je zdarma bez vnucujících se prémiových možností
  • velice rozsáhlý svět s steampunkovou tématikou vedle idylických fantasy lesů a plání
  • upravitelnost postav do nejmenších detailů
  • přehledné herní rozhraní
  • hra obsahuje 3 způsoby ovládání, takže každý si vybere (styly WoW, Wildstar a Hellgate London)
  • rozsáhlé koncepty achievmentů, PvP postupu, profesí a mountů

Nevýhody

  • animace postav nejsou plynulé (s každým patchem se zlepšuje)
  • chybí dialogy postav i v hlavní kampani
  • obecně zvuková kulisa je slabší (s každým patchem je doplňována)
  • i na špičkovém hardwaru je framerate nestabilní

Co na hru říkají hráči?

Kdo by nechtěl souboj hustě zpracovaného steampunku a techniky proti magii a přírodním prostředkům. Vše je příjemně graficky zpracováno, hlavně lidská města vypadají jako z nějakého postapokalyptického westernu, což se jen tak nevidí. A to vše je navíc zdarma.
Snail Game studio nezklamalo originalitou u zpracování své hry a nejvíc si člověk užije variabilitu povolání.
Pro každého fanouška PvP povinnost zkusit. Množství battlegroundů a možností jak porazit oponenty je obrovské. Na své si bezpochyby přijde každý hráč preferující různé bojové styly.

Hodnocení hry (XX/100)

Hratelnost
85
Grafika
80
Zvuky
70
Celkem
78


Black Gold Online videa / trailery / gameplayChci hrát Black Gold Online    ►