Dark Orbit

MMO DarkOrbit – v této 3D sci-fi bojové hře, která se odehrává v budoucnosti hráč bojuje proti znepřáteleným lidem z okolního vesmíru

Dark Orbit Logo

Ohodnoťte hru: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 hlasů)
Loading...
Zahrajte si zdarma hru DARK ORBIT
Registrace i download hry je zcela zdarma.
Dobrá pařba? Sdílej se svými přáteli...
Share on Facebook0Share on Google+0

3D scifi bojová hra z vesmírného prostředí

darkorbit_screenshot

Dark Orbit je sci-fi střílečkou v prostředí vesmíru od známé společnosti BigPoint, která má na svém kontě mnoho dalších prohlížečových her. Jedná se tedy zase o hru na Vaše dlouhé cesty, k hraní na tabletech a chytrých telefonech. Na vyšších úrovních však doporučujeme aktivní hraní spíše na počítači, protože ani zdaleka se nejedná o zcela klasickou browserovku.


Registrace a pár informací k hraní DarkOrbit

Registrace je snadná, vytvoření účtu zabírá minutu, případně se zde nabízí propojení s facebookem. Nepotřebujete stahovat žádného herního klienta a vše může ihned začít. Nemůžeme však říct, že by se download omezoval na malé datové dávky, jak bývá u prohlížečových her zvykem, a tak by nemuselo být vhodné tuto hru provozovat na nějakém mobilním internetu s FUP limitem.

Také doporučujeme si ověřit před začátkem aktivního hraní omezování vyskakovacích oken a blokování reklam, neboť hlavní hra ve vesmíru se otevírá v novém okně prohlížeče a část interface v hangáru se chová velice podobně nevyžádanému obsahu. Pro jistotu si tak udělte výjimku na tuto stránku. Pokud Vám vše běží jak má, můžete se pustit do hry.


Princip a hratelnost hry DarkOrbit

Začátek je velice snadný, vybere si jednu ze tří lidských frakcí vesmíru čtvrtého tisíciletí a dostanete drobnou dávku historie k Vašemu pozadí a vysvětlení konfliktu. Získáte základní lodičku a vystřelí Vás do vesmíru.

Mapy představují jednotlivé sektory a ty startovní jsou chráněné. To je jedině dobře, protože hra je silně zaměřena na PvP bitvy a bohužel není neobvyklé, že při Vašem prvním výletu z chráněného sektoru ihned narazíte na někoho, komu můžete tak akorát pohledem propalovat lak lodi a budete vymazáni z existence jedním dvěma výstřely. V úvodu však nic takového nehrozí a nezbývá než se pustit do prvním dronů a sběru první kořisti.


Jak to vidíme my?

Na poměry prohlížečových her je Dark Orbit moc pěkně audiovizuálně zpracovaná hra a ždíme v rámci možností z flash a java technologií absolutní maximum. To vše za nejvyšší možné plynulosti a minimální zátěže na hráčské počítače. Rozhraní je přehledné a poskytuje za všech okolností dostatek informací o situaci.

Hra Darkorbit je relativně pomalá v rámci úrovňového postupu a představuje dlouhodobý potenciál zábavy. Většina lidí též potvrzuje, že ta pravá zábava začíná v generovaných výzvách a samotných mezi frakčních soubojích na nejvyšší úrovni. Když se na tento vrchol dostanete, můžete být na sebe patřičně hrdí a hra Vás odmění opravdu skvělými zážitky.

Dark Orbit bohužel není hra dokonalá a má několik problémů. Největší z nich představuje prémiová či placená část hry chcete-li. Jak jsme zmínili postup pro Vaši loď a postavu je velice pomalý, to však jde obejít placením, stejně tak jinak problematická oprava lodi při zničení či poškození, se dá vyřešit drobným poplatkem.

V PvP hře je platební faktor tohoto rázu extrémně znevažujícím prvkem a představuje neférové výhody pro neplatící hráče. Taktéž jsme zmínili nebezpečí v nechráněných sektorech, kdy mnoho vysokolevelních hráčů mnohdy úmyslně loví začátečníky, aby si tím dokazovali bůhvíco.

Serverů je mnoho a již jsou i výhradně české, bohužel byly nasazeny dodatečně a tak je česká komunita rozprostřena na těch anglicky mluvících. Přesuny postav pochopitelně možné nejsou, takže české servery v dnešní době představují pouhý zlomek skutečné české hráčské populace.

Úspěšnost Dark Orbitu dokazuje číslo registrovaných hráčů, které k této chvíli činí více než osmdesát milionů hráčů a v každý moment jsou online desítky až stovky tisíc lidí z celého světa.

Populace se však pomalu snižuje a existuje obava, že brzy dojde k spojování některých serverů (týká se hlavně ciziny, Čechů by se nemělo dotknout). Také existují způsoby, jak ve hře podvádět a nedá se říct, že by se v poslední době problémy řešily nebo jejich množství snižovalo, spíše naopak. Pro nováčky se komunita stala poměrně nepřátelskou a tak ji můžeme doporučit zejména skalním příznivcům vesmírných stříleček.

Výhody

  • registrace a hraní zdarma
  • perfektní 3D audiovizuální zpracování
  • české servery
  • rozsáhlé a dobře zpracované klanové bitvy na vysokých úrovních

Nevýhody

  • nevyvážené prémiové možnosti
  • nedospělost některých herních moderátorů
  • podvádění ve hře a zbytečný masakr nováčků

Co na hru říkají hráči?

Perfektní a zábavně zpracovaná vesmírná střílečka s možností výzev a kooperace. Našel jsem si tam perfektní guildu a udělal nové kamarády.
Odmítal jsem platit za zvýhodněné věci a připadal jsem si mnohdy jako ovce na porážce. Naštěstí tam byl i dostatek dalších jako jsem já a s nimi jsem si dobře zahrál.
Dobré na chvilkové odreagování, ale na plnohodnotné hry jako Star Citizen či Elite: Dangerous to pochopitelně nemá. Na cestách mě to dokázalo zabavit.

Hodnocení hry (XX/100)

Hratelnost
50
Grafika
85
Zvuky
90
Celkem
60

Dark Orbit cz videa / trailery / gameplayChci hrát Dark Orbit Online    ►