The Settlers Online CZ

Vybuduj prosperující království jehož ekonomika je tvým primárním cílem. Zapoj se do velkolepé bitvy a spolupracuj s hráči z celého světa na vylepšování tvé první osady k velkému impériu.

The_Settlers_Online-header

Ohodnoťte hru: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (11 hlasů)
Loading...
Zahrajte si zdarma hru THE SETTLERS ONLINE
Registrace i download hry je zcela zdarma.
Dobrá pařba? Sdílej se svými přáteli...
Share on Facebook0Share on Google+0

Podaří se vám ovládnout svět s vaším impériem?

settlers-online-screen

Jak už to tak u slavných titulů bývá, dříve či později se k mnohým free-to-play verzím ukáže i jejich prohlížečová alternativa. Obojí je pravdou u nejnovějšího přírůstku do rodiny Settlerů a to tentokrát i v češtině. Hra The Settlers Online navazuje na duchovní podobu The Settlers 7 a je plně propojena s toliko neslavnou službou Ubisoftu uPlay, takže případně nepotřebujete ani zvláštní herní účet.

Pokud však nic propojovat nechcete, nezoufejte, registrace se nabízí snadno a rychle. Herní účet se dá vytvořit přímo na webových stránkách hry nebo můžete využít svého facebookového účtu. Pro hraní hry nepotřebujete nic stahovat a tak se pokaždé při spuštění hry download omezí asi na 5-20 sekund načtení Vašeho herního ostrova.

Jak již bylo zmíněno, The Settlers Online CZ běží plně v prohlížeči a tak nároky na hardware jsou prakticky neexistující. O vše se starají herní servery a Vy si poklidně užíváte výsledky. Je tedy vhodná třeba na cesty na Vašich tabletech či chytrých telefonech.


Princip a hratelnost hry The Settlers Online CZ

Jakmile se objevíte na svém malebném ostrově, který je úplně stejný se všemi ostatními pro zachování absolutní vyváženosti, čeká na Vás rádce a jeho první úkoly představující celou hru a její principy.

Pokud jste veteráni osadníci, pak to pro Vás nebude nic složitého a v rychlosti se seznámíte s interfacem. Ostrov je rozdělen na devět sektorů, na začátku máte přístup ke svému hlavnímu a jednomu dalšímu. Ostatní si již budete muset dobít od banditů pro zisk dalších zdrojů a stavebních povolení.

Ano, počet budov je limitován a tak vše bude záviset na dokonalosti Vašeho managementu a schopnosti efektivní produkce.

Jak je zvykem, hra The Settlers Online není tolik o dobývání, jako spíše o zvládnutí sociální a ekonomické stránky Vaší říše. Teprve po značném úsilí a obstarání značné a drahé armády si můžete dovolit vyrážet na dobrodružství. Zde přijde na scénu online prvek, kdy nemůžete bojovat pro dalším hráčům, ale na těchto adventurních výpravách spolupracujete právě s nimi. Je výhodné tedy utvářet cechy, protože bez pomoci vícero hráčů si na nejlepší odměny nesáhnete.

Vývoj hry je zaměřen na dlouhodobost a neskutečnou trvanlivost. Ač mnoho lidí nahlíželo od počátku na The Settlers Online značně skepticky opak je pravdou a pokud Vám sedne, jedná se o zábavu na hodiny a měsíce. Nejedná se o přehnaného žrouta času, neboť Vaše populace pracuje, i když nejste zrovna online.

Jinak by to ani nešlo, neboť zvláště v pozdějších fázích hry je zapotřebí neskutečné množství surovin na každý větší krok. Ostrov má počet surovin neomezený za předpokladu, že nastolíte vyrovnané podmínky těžby a obnovy. Například tak geologové doplňují Vaše doly, což je princip opět dobře známý z The Settlers 7.

Oceňujeme, že hra si nevynucuje kupování výhod a obecně si žádnou zvláštní výhodu ani koupit za herní platidlo – krystaly – nelze. Budete tak pouze hřešit na tradiční lidskou netrpělivost, pokud si však urychlíte stavbu nebo si za krystaly koupíte suroviny, nic tím nevyřešíte. V širším měřítku tím možná ušetříte trošku času, ale úroveň Vám to nezlepší a reálně Vás to ani o moc neposune. Zvláště v pozdějších fázích hry, jsou položky tak drahé, že byste museli být milionáři pro efektivní placené hraní. Chtěli bychom však zmínit zajímavou prémiovou budovu a tou je krystalový důl. Ten má kapacitu 40.000 krystalů a sám o sobě stojí 20.000 krystalů. Návratnost je zhruba půl roku reálného času. Jedná se tak o zajímavou investici do hry, kdy se Vám takto autoři odmění za investici a věrnost.

Na prohlížečovou hru se jedná o velice příjemné překvapení a můžeme The Settlers Online CZ vskutku doporučit. Pro fanoušky Settlers série ideální alternativou na cesty a k práci.


Registrace a požadavky hry The Settlers Online CZ

Registrace do hry The Settlers Online je zcela zdarma a najdete ji na oficiálních stránkách hry.

Výhody

 • Netřeba nic stahovat
 • Vyváženost a extrémní férovost
 • Pro jednou výhodný kooperativní aspekt
 • Nevynucování si nákupu prémiových bonusů
 • Neustálý vývoj a obohacování hry

Nevýhody

 • dětinštější zpracování (typické pro poslední díly Settlerů)
 • na plnohodnotnou hru Settlers s vlastním klientem nedosahuje
 • Co na hru říkají hráči?

  Vždy jsem milovala svět Settlerů a teď si ho mohu dopřávat vždy a všude. Rozvíjím své království poklidným způsobem. Ráda čas od času přispěji tvůrcům spíše jako poděkování za samotnou hru, než pro zisk výhod.
  Když jsem se dostal k výzvám na vyšších úrovních, hra pro mě začala být skutečně návyková. Není teď týden, abychom se s přáteli nesetkali ve hře a nepokořili něco nového.
  Nejdříve jsem byl k prohlížečové hře tohoto typu skeptický a myslel jsem si, že jen těží z dobrého jména, ale byl jsem příjemně překvapen. Netrávím tam mnoho času, ale i přesto jsem schopen si hru užít a cítit odměňující postup.

  Hodnocení hry (XX/100)

  Hratelnost
  90
  Grafika
  95
  Zvuky
  90
  Celkem
  92


The Settlers Online cz videa / trailery / gameplayChci hrát The Settlers Online ►